Ghetto Akadēmija ir vieta, kur pieredze tiek gūta darbībā, nevis teorijā. Tā ir vieta, kur katram tiek dota iespēja izpausties un iemācīties jaunas prasmes. Jauniešiem tiek mācīts, ka darbs pats uz priekšu neies, ja sēdēsi rokas klēpī salicis. Tiek apgūts kā komandas, tā arī individuālais darbs.
Sezona, kas ilga vien 2 mēnešus, bija piepildīta ar pasākumiem, kur bija nepieciešama ikviena jaunieša palīdzība. Paralēli regulārajiem Ghetto Basket, Ghetto Football, Ghetto Floorball turnīriem, norisinājās 1vs1 pirmdienas, kur parkā vienlaicīgi notika 5 dažādas aktivitātes (Basket, Football, Floorball, Dance, Fight). Jauniešiem bija jāspēj veikli pārslēgties no viena uzdevuma uz nākamo, no viena sporta veida uz citu un visam pa vidu vēl jāpaspēj izdarīt kāds cits darbiņš, kas tika palūgts.
Tomēr kulminācijas pasākumi arī neiztrūka: Ghetto Games Festivāls Ventspilī, 3 izbraukumi uz citām pilsētām, Brīvrunu batls “Štuka par Bazāru”, Latvijas Čempionāts Ielu Vingrošanā, Baltijas bungu samits, Ghetto Basket Riga Challenger, Krastu mačs.
Tieši tik aizņemta bija Ghetto sezona 8 nedēļās. Uz katra jaunieša pleciem gūlās uzticētie darbi, kas nebija vienmēr viegli. Katrs jaunietis pierādīja savu atbildību un iemantoja mūsu uzticību. Ventspilī mēs pārbaudījām savu un citu izturību un uzmanību darbojoties bez mitas 3 dienas pēc kārtas . Krastu mačā brīvprātīgie komunicēja, skrēja un darīja 24 stundas no vietas.
Protams, darbs ne vienmēr gāja no rokas, tomēr tas bija tā vērts.
Draugi, kas tika iegūti, pavadot kopā darba stundas. Prasmes, kuras nekur citur nevarētu iegūt. Komunikācijas spējas, jo bez tām Grīziņkalnā var viegli pazust. Svarīga mācība bija iniciatīvas izrādīšana, iespējas bija un ir daudz, tikai bija nepieciešams redzēt vai īr vēlme.
Kā arī katrā pasākumā bija iespēja atrast kādu iedvesmas avotu. Piemēram, Ghetto Basket Riga Challenger jaunieši varēja mācīties attieksmi, cīņassparu un izturību no pasaules labākajām 3x3 komandām, vai varbūt komandas varēja mācīties izturību no akadēmijas?
Uzrunājām Ghetto Akadēmijas jaunieti Katrīnu, kura Grīziņkalnu šovasar patiešām dēvēja par savām otrajām mājām, pavadot tur aptuveni 450 stundas, darot tehniskos darbus, brendinga darbus, vadot rezultātus, reģistrējot dalībniekus un sezonas beigās arī jau pasākumu organizēšana un plānošana.
Lūk, arī atbilde, kas viņai šajos darbos patika visvairāk: ”Man patika cilvēki, ar ko pavadīju šīs garās stundas, iespēja iegūt neskaitāmus draugus, vēl patika tas, cik labi, darot visdažādākos darbus, varēju saprast, kas tieši mani aizrauj visvairāk”
Viņai viens no atmiņā paliekošākajiem pasākumiem bijis Ghetto Floorball Superfināls, pašas vārdiem: ’’Mēs kā komanda florbolam neesam tā lielākā, bet tieši tajā pasākumā varēja izcili sajust, cik tiešām svarīgs bija katrs no mums, jo tikai kopā spējām izveidot šo neaizmirstamo pasākumu.’’
Kā arī piedzīvotā ņemšana līdzi dzīve: “No šī visa ņemšu līdzi gan tīri tehniski apgūtās lietas, gan arī morāli iegūtās, kā piemēram to, cik tiešām svarīga ir laba komanda un, cik liels darbs tiek ieguldīts pat mazākajā pasākumā.”
Ceram, ka katrs jaunietis šajā vasarā ir ieguvis ko tādu, ko ņems līdzi atlikušajā dzīve. Darbi patiešām nebija viegli vai vienkārši, taču izturot tos, tiek iegūts rūdījums, kas tevi atšķirs no citiem, tas padarīs tevi par GHETTO JAUNIETI.
Sakām lielu paldies visai akadēmijai, kas bija ar mums kopā šajā vasarā un bez kuriem sezona nebūtu bijusi iespējama.
Projekts tiek līdzfinansēts Jaunatnes valsts programmas 2021.gada budžeta ietvaros.