×

Jaunumi

Rīgā 17. maijā startēs jaunā Ghetto Football sezona

Ghetto Football

Ghetto Football

11. maijs, 2023, 10:39

Jau 17. maijā Grīziņkalna sporta kompleksā jauniešu ielu sporta un kultūras kustība "Ghetto Games" atklās jauno ielu futbola 3 pret 3 sezonu.

Šosezon ir plānoti 13 turnīri Rīgā, liels turnīrs festivāla ietvaros Ventspilī, ka arī "Ghetto Games" karnevālos Valmierā un Daugavpilī. Pirmo reizi sacensības risināsies arī Viļņā un Tallinā. Sezona beigsies ar tradicionālajiem superfināliem, kur satiksies labākās sezonas komandas. Sezonas laikā notiks arī 7 atsevišķas Panna 1v1 sacensības, pirmās no kurām, notiks 13. maijā Grīziņkalnā "Ghetto Games" sezonas atklāšanas pasākumā.

Piedalīties varēs sekojošās vecuma/meistarības grupās:
U12 grupa - 2011. gadā dzimušie un jaunāki
U14 grupa - 2009. gadā dzimušie un jaunāki
U14 Lady grupa - 2009. gadā dzimušās un jaunākas
U16 grupa - 2007. gadā dzimušie un jaunāki
U19 grupa - 2004. gadā dzimušie un jaunāki
20+ OPEN grupa - bez vecuma ierobežojuma, bet ar ierobežojumiem futbola un telpu futbola Virslīgas spēlētājiem
20+ PRO grupa - bez vecuma ierobežojuma
Lady grupa - bez vecuma ierobežojuma

Plašāka informācija, kā arī reģistrācija turnīriem ir pieejama šeit.

Šogad Rīgā notiks arī tādi pasākumi kā "Ghetto Football World Cup 2023" un "Pulse Europe" jeb ielu freestyle Eiropas čempionāts, uz kuru ieradīsies labākie sportisti no visas pasaules. 

Pagājušajā gadā pirmo reizi vēsturē Rīgā risinājās jaunais ielu futbola projekts jeb 3 pret 3 futbola Eiropas līgas "Ghetto Football Euro League 2022" fināls. Kvalifikācija notika tādās Eiropas pilsētās kā Romā, Džakovo, Budapeštā, Prāgā, Briselē, Amsterdamā, Kopenhāgenā, Berlīnē, Varšavā un Viļņā. Fināla cīņā Grīziņkalnā par Eiropas čempioniem kļuva komanda no Nīderlandes. Projekts izveidots ar "Ghetto Games" jauniešu ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Football" līderi Antonu Semeņaku priekšgalā, kurš kopā ar citiem Eiropas domubiedriem izveidoja starptautisku līgu.

Šosezon pirmo reizi ielu futbola vēsturē risināsies pasaules čempionāts "Ghetto Football World Cup 2023". Kvalifikācija notiks desmit Eiropas valstīs, kā arī Dienvidamerikā un Japānā, bet fināla cīņas notiks 17. jūnijā Grīziņkalnā.

"Mēs esam ļoti priecīgi, ka pagājušā gada projekts izgāja ārpus Eiropas robežām. Jau šodien notiek aktīva sadarbība ar futbola organizācijām no Japānas, Dienvidkorejas, Austrālijas, Malaizijas, ASV, Brazīlijas, Ganas un vairāk nekā 30 pasaules valstīm. Mūsu mērķis ir apvienot spēkus un izveidot labāko ielu futbola kultūras platformu pasaulē," stāsta A. Semeņaks.