×

Brīvrunu batls

Ghetto Games Karnevāls Valmierā ar vairāk kā 100 komandām turnīrā!

Ghetto Basket

Ghetto Media House

11. jūlijs, 2022, 14:04

Pēc četru gadu pārtraukuma Valmierā atgriezās “Ghetto Games” festivāls ar vērienīgu programmu – sešas dažādas disciplīnas desmit stundu garumā. Interese par pasākumu pilsētas un novada iedzīvotājiem bija lielāka nekā cerēts, kopā pulcējās 700 sporta entuziasti. Turnīru atklāja basketbola spēle starp Valmieras Drāmas teātri un Valmieras domes pārstāvjiem, kur pie uzvaras šoreiz tika jaunie aktieri!

Iepriekšējo reizi ielu sporta organizācijas “Ghetto games” pārstāvji Valmierā viesojās 2019. gadā, kad Valmieriešus sagaidīja 3x3 basketbols un Ghetto Dance dejas. Šajā gadā tam visam klāt vēl nāca: Ghetto Football, Ghetto Fight cīņas, Ghetto Floorball, brīvrunu batls un street food zona. Lai pasākums tik tiešām būtu uz pareizajām sliedēm, par stant šovu parūpējās pats Didzis Grundulis, iepriecinot skatītājus ar šovu uz motocikla.

"Ghetto Floorball" pirmo reizi Valmierā, "Ghetto Dance" – otro reizi, “Ghetto Fight” – arī pirmo reizi, basketbols jau ir bijis, bet šoreiz ar komandu rekordskaitu. Forši, ka spīd saule. Ja līst lietus, vienalga forši," stāsta Antons Semeņaks, Ghetto Football vadītājs, kurš šoreiz parūpējās par aktīvu pasākuma vadīšanu uz centrālās skatuves.

Sporta pasākumu atklāja vietējais duelis  jeb aktieri pret deputātiem. Kur šo dueli uzveica Valmieras nākotne, jeb jaunie aktieri. Spēles laikā it īpaši izcēlās  Kārlis Dzintars Zahovskis, kurš pats 11 gadus trenējies basketbolā. Protams, kas gan būtu atklāšanas spēle, bez šķēšļiem spēles laikā, viens no tiem bija "walking basketball" jeb iespēja tikai staigāt. Paldies abām komandām par dalību turnīrā, kā teica pasākuma vadītāji aktieru trio ieteica turpināt dalību arī regulārajā turnīrā.

Šogad basketbola turnīrā piedalījās 72 komandas, deviņas no tām ukraiņu, kurām šajā sezonā “Ghetto Games” pasākumos ir bezmaksas dalība. Kā uzsver organizācijas vadītājs Raimonds Elbakjans, tad tas parāda, ka Valmiera ir basketbola pilsēta. Tāpat viņš atzīmēja, ka šis “Ghetto Games” turnīrs reģionos ir viens no lielākajiem pasākumiem dalībnieku skaitā.

Paralēli ierastajiem sporta veidiem Valmieras Olimpiskā centra stāvvietā, kur notika pasākums, tika aizvadīts starptautiskais cīņu turnīrs. Favorīta lomā bija valmierietis Armands Tīlens. Tiesa gan čempiona titulu ieguva lietuviešu pārstāvis, kurš uzreiz pēc uzvaras lūdza savas draudzenes roku un viņa teica jā. Tātad dubultuzvara. 

Savkārt, tuvāk stadionam norisinājās Ghetto Football un Ghetto Floorball turnīrs, kur dalību turnīrā ņēma vairāk kā 80 komandas! Turnīra laikā notika arī dažādi konkursi skatītājiem un pašiem dalībniekiem! Turnīri neizpalika arī bez skatītāju iecīnītākas aktivitātes jeb elpus aizrajošā bullīšu izaicinājuma, kas bieži vien nosaka uzvarētaju negaidot. 

Vakara noslēgumā uz centrālās skatuves sekoja Ghetto Dance fināli, kuros žūrija un skatītāji varēja ne tikai kustēties līdzi, bet arī atbalstīt savus favorītus, kurus varēja izvēlēties jau dienas laikā, vērojot priekšsacīkstes. Bet vakara noslēgumā sekoja apmeklētākais Ghetto Games pasākums Rīgā, kas ir

"Štuka par bazaru" jeb brīvrunu batls, kur šoreiz uzvarētājs cīnījās par diviem sotakiem jeb 200 EUR. Pārsteidzoši lielajā finālā tika brīvrunu mākslinieks Deksters un Brulaks, kuri līdz šim nekad nebija tikušiek kopā batlā. Taču, veiksme šoreiz bija Burlaka pusē, tāpat arī Valmieriešu atbalts. 

Liels paldies šī pasākuma tapšanā jāsaka: Dzintars, Rīgas brīvosta, Maxima, Clean R, Latvijas Nafta, Nike jeb Citysportlatvia, Lampa.lv, LFF, Bella, Credo, Skrīveru Saldumi, Myfitness, Valmieras piens Chilli Pizza, Merild, Florbola veikals "Sigulda", LFS, Gardu Muti, Poligon 1 , Dabas Pērles, Nela Gems, Very Berry, Oshee, Latvijas valsts meži. Liels paldies par uzņemšanu Valmieras Olimpiskajam centram un Valmieras pilsētai! Tiekamies nākamajā gadā!

 

Projekts tiek īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.