×

Brīvrunu batls

Lielākais Hip-Hop notikums Latvijā - “Štuka par bazaru”!

Štuka par bazaru

Ghetto Games Media house

28. jūnijs, 2022, 14:29

Pasākums un notikums reizē, kuru gaida visi hip-hop un ielu kultūras cienītāji Latvijā! Ghetto Games viens no apmeklētākajiem pasākumiem ir “Štuka par bazaru” jeb brīvrunu batls! Brīvrunu batls norisināsies jau vienpadsmito reizi Rīgā. Jau šajā nedēļā 30. jūnijā, plkst. 20:00 Griziņkalna sporta kompleksā norisināsies batls starp labākajiem brīvrunātājiem hiphopā!

“Štuka par bazaru“ ļauj savā starpā sacensties gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātiem brīvrunas māksliniekiem lielas auditorijas un žūrijas priekšā. Asi vārdi mijas ar humoru, ģeniāli teikumi – ar neveiksmīgiem vārdu salikumiem, labas idejas ar vēl labāku izpildījumu. Emocijas papildina tas, ka pasākumu klātienē vēro vairāki simti skatītāju, kas gan uzgavilē, gan, ja vajadzīgs, izsvilpj dalībniekus, radot īstu, nesamākslotu atmosfēru.

Šī gada žūrijā būs viens no atpazīstamākajiem “ Štuka par bazaru” dalībniekiem Idus Abra, kurš pie štukas un respekta Grīziņā ir ticis vairākkārt. Viņam pievienosies populārais hip-hop mākslinieks, kurš arī vairākkārt ir uzvarējis brīvrunu batlā - Edavārdi! Un viņiem pievienosies viens no pašmāju hip-hop mūzikas žanra celmlaužiem – reperis Kurts no leģendārās apvienības ”S'T'A. 

Tradicionāli vairākos posmos notiek atlases Rīgā, lai izcīnītu iespēju piedalīties lielajā  finālā. Pēdējo gadu laikā brīvrunu batls ir izcīnijis ne tikai savu vietu Rīgā, bet arī kopā ar Ghetto Games dodās uz Latvijas lielākajām pilsētām.

“ Šis ir lielākais brīvrunu batls Latvijā, ja ne visos štatos. Tik augsts līmenis, uzdevumi un māksla ir tikai šeit. Šogad būs sagatavoti ļoti grūti uzdevumi, liekas, ka ar dažiem pašam būtu grūti tik galā. Novēlu dalībniekiem veiksmi! Pagaidām man favorītu nav! Šīs būs, kas jauns šogad, jo lielākā daļa dalībnieku to darīs pirmo vai otro reizi,” tā par gaidāmo notikumu izsakās Idus Abra, kurš šajā gadā piedalās “Štuka par bazaru” organizēšanā un žūrēšanā. 

Viens no spilgtākajiem dalībniekiem pēdējo gadu laikā ir bijis jaunatklājums Wiesulis, kurš šajā gadā ir atteicies piedalīties. Bet savu vietu finālā ir izcīnījuši astoņi spēcīgākie mākslinieki. Tie ir “Zirnis” jeb Arvis Zirnītis no Jūrmalas, “Kreisais Krasts” pārstāvis “E.V” jeb Kārlis Pauls Šenhofs no Ogres, 19 gadu vecs “Burlax” jeb Olafs Aleksandrs no Jelgavas, “Trippy Marks” jeb Marks Bumbuls no Rīgas, liepājniece “Kuka” jeb Izabella Jākabsone, kura ir vienīgā meitene batlā, “Ryuma” jeb Vladislavs Rjumins no Piņķiem, rīdzinieks “TeniSwami” jeb Dāvis Dāvids Desmitnieks un “Baumis 302” jeb Mārtiņš Baumanis no Valmieras.

Brīvrunu batls šajā gadā notiks bezmaksas, tāpēc organizatori aicina skatītājus nākt atbalstīt, pasākuma sākums ir plkst. 20:00. Vieni no viesmāksliniekiem šajā pasākumā būs arī Eirovīzijas dalībnieki, pašmāju jaunā, populārā grupa “Citi Zēni”. Tieši 1000 EUR ir arī tas, ko brīvruna batla uzvarētājs varēs izcīnīt uzvarot šajā konkursā.