×

Ghetto Fight

GHETTO GAMES VALMIERAS KARNEVĀLS

Ghetto Basket

Ghetto Games

2. jūlijs, 2023, 12:30

Valmiera - Aktīva pilsēta ar dedzīgiem iedzīvotājiem un bagātu sporta kultūru. Pirmais Jūlijs iezīmēja karstākā mēneša sākumu ar karstāko notikumu – Ghetto Games izbraukumu.

Valmiera ir skaista pilsēta Vidzemē ar ne tikai gleznainām ainavām un vēsturiskām celtnēm, bet arī mājvieta titulētiem un motivētiem sportistiem.

Ar vairāk kā 30 sporta klubiem un aktīvu iedzīvotāju biedrībām, Valmiera ir iecienīts galamērķis gan profesionāliem sportistiem, gan atpūtas mīļotājiem, piedāvājot plašas iespējas aktīvai dzīvesveidam un sportiskām sacensībām.

 

Jau otro gadu pēc kārtas Valmieras pilsētas iedzīvotājiem bija iespēja pavadīt vesalu dienu ieskausti sportā un ielu kultūrā tie pie Valmieras Olimpiskā centra, kas sevī iekļāva basketbolu, futbolu, florbolu, cīņassportu un arī dejas.

 

Garāmgājēji nebija spējīgi paiet garām neieinteresēti GHETTO FIGHT centrālajam laukumam.

Ghetto Fight galvenā vērtība ir otrās iespējas došana.         

Kopumā dienas gaitā notika 13 cīņas:

  • Vakara galvenā cīņa notika pēc Ghetto Boxing noteikumiem starp jūrmalnieku Danu Bukovski un salaspilnieku Raiti Helmani.
  • Pēc skatītāju viedokļa labākā cīņa norisinājās start igauni Rihardu Kehestu un rīdzinieku Norbertu Graubicu. Cīņas laikā nepadevās neviens no dalībniekiem, ko pierādīja ari vairāki nokdauni no abām pusēm, taču beigās viss nonāca līdz tiesnešu lēmumam, kur uzvarētājs bija Rihards
  • Arī valmierieši neizpalika turnīrā, īpaši labu cīņas rādīja Artjoms Koroljovs no Sev Arch Gym
  • Vakara gaitā notika arī cīņa, par ko katrs no mums kādreiz ir aizdomājies – starp vēstures skolotāju Vitaliju Varnakovu un viņa 18 gadīgo skolnieku Peteri Preisi. Šoreiz gan skolotājs “nolika pie vietas” savu audzēkni.
  • Arī dīvāna ekspertiem bija iespēja pierādīt sevi īpašajā aktivitātē “Boksa minūtīte”, kur jebkurš no apmeklētājiem varēja cīnīties ar lielajiem boksa cimdiem.

Kustēties līdzi mūzikai ļava Ghetto Dance. Kur katrs batls bija spēcīgs, taču īpaši spēcīgi izskatījās Hip-Hop Open kategorijā, kur finālā cīnijās Francija pret Kazakhstanu.

Jau no divpadsmitiem dienā VOC stāvlaukumu apdzīvoja Ghetto Basket, kur visas dienas gaitā 6 kategorijās piedalījās 68 komandas.

  • U11 un U18 grupas uzstādīja rekordu izbraukumos, kopā veidojot 34 komandas.
  • PRO grupā, kur piedalās labākie no labākajiem, starp 12 komandām uzvarēja arī Eiropas spēļu uzvarētāji Rīga 3x3, kas finālā uzvarēja Kandavas/Turības komandu ar 21:19 (Kandava/Turība piedalījās trijatā jau no paša turnīrā sākuma)

 

Tieši blakus Valmieras futbola stadionam norisinājās arī Ghetto Football turnīrs, kur mūs sagaidīja 6 kategorijas, aizraujoši momenti un arī pārsteigumi:

Artemijs Piļipčuks uzvarēja PRO, U19 (Riga Futsal sastāvā) un arī Panna 1v1 turnīrā, kļūstot par pirmo spēlētāju, kurš to izdarījis.

Harolds Kavinskis uzvarēja Open grupā kopā ar komandu “Argentina”. Arī iepriekš viņš ir uzvarējies, bet PAŠĀ PIRMAJĀ Ghetto Football turnīrā 2011. gada 25. maijā.

 

Arī pie Ghetto Floorball laukumiem bija vērojama īpaša kņada, jo florbols notika 3 dažādās disciplīnās:

  • Regulārais 3x3 – 6 vecuma grupās
  • Pirmais sezonas bullīšu turnīrs, kur piedalījās 8 komandas, no kurām uzvarēja komanda no Valmieras novada, Kocēniem.
  • 3x3 ar vārtsargiem – šis ir koncepts, kas līdz šim ir noticis tikai Ventspilī un pirmo reizi notika ārpus tā. Turnīram ir nepieciešams segums un standarta izmēra florbola vārti. Florbolistiem īpaši tuvs formāts, jo spēlē kļūst ātrāka un ar daudz vairāk metieniem

 

Ghetto Games karnevāls ir vieta, kur māksla, sporta un jaunatne satiekas, radot neaizmirstamas atmiņas un veicinot sabiedrības kopīgās vērtības. Šis turnīrs apliecina, ka Valmiera ir viena no galvenajām sporta un jaunatnes attīstības vietām Latvijā.

 

Jūlijs ir iesācies, tāpēc dodies uz sadaļu KALENDĀRS un atzīmē sev nākamos izbraukumus – 15. jūlijs TALLINĀ un 21.-23. jūlijs VENTSPILĪ.

 

Tiekamies nākamajos pasākumos!