×

Jaunumi

”Ghetto Games festivāls” izziņo šī gada norises datumu un programmu

Ghetto Basket

Ghetto Games

12. aprīlis, 2019, 19:09

12. un 13. jūlijā Ventspilī notiks lielākais alternatīvo sporta veidu un ielu kultūras notikums Baltijā – ”Ghetto Games festivāls”. Pirmo reizi sadarbībā ar ”Samsung Galaxy S10”, jau ierasto ekstrēmo sporta veidu sacensības un ģimenes atpūtai veltītos pasākumus, papildinās Latvijas labāko hiphopa mākslinieku priekšnesumi.

Jūlija vidū Latvijas piejūras pilsēta Venstpils pārvērtīsies par lielāko ielu dzīvesstila notikumu epicentru. Pilsētā pulcēsies augstas profesionalitātes 13 dažādu ekstrēmo sporta veidu pārstāvji no 30 valstīm, kuru sacensības vērot būs gandarījums dažāda vecuma un interešu festivāla apmeklētājiem.


“Esam gandarīti, ka līdz ar ilggadējo sadarbību ar “Ghetto Games” esam īstenojuši un turpinām mērķtiecīgu ekstrēmo sporta veidu infrastruktūras attīstību Ventspils pilsētā,” stāsta Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. “Vēl šī gada sākumā atklājām BMX ziemas treniņbāzi, nodrošinot sportistiem iespēju savu meistarību pilnveidot visa gada garumā! Būtisks apliecinājums tam, ka mūsu izvēlētais sporta attīstības virziens bijis pareizs, ir fakts, ka vairāki sporta veidi, kurus sākotnēji atbalstījām kā ekstrēmos ielu sporta veidus, nu jau iekļauti olimpiskajās spēlēs. Aicinām ikvienu uz aktīvu  nedēļas nogali Ventspilī!”


”Ghetto Games festivāla” direktore Sanda Gertnere: ”Pagājuši vairāki gadi kopš Ventspilī organizējam šo vērienīgo notikumu. Šo gadu laikā vairāki no sporta veidiem iekļauti olimpisko spēļu programmā. Šogad, kad esam Tokijas olimpisko spēļu priekšvakarā, tieši Ventspilī tās ļoti labajā infrastruktūrā redzēsim nu jau olimpiskos sporta veidus - 3x3 basketbolu, skeitbordu un BMX ”freestyle”.”


Sacensības norisināsies BMX frīstailā, “Inline” skrituļslidošanā, 3x3 basketbolā, “Ghetto Basket”, “Ghetto Football”, skeitbordā, “Ghetto Stunt”, ”Baltic Open” ielu vingrošanā, Baltijas SUP kausā, skrejriteņu frīstailā amatieriem. Būs vērojami demonstrējumi no “Ghetto Dance” un šobrīd aktuālais  jaunums  - kendama, kur veiklākais tiks noteikts ”Kendama Baltic Open”.


”Daudzviet pasaulē lielāko ekstrēmo sporta veidu festivālos mūzika, īpaši hiphopa mūzika, ir neatņemama pasākuma sastāvdaļa. Pateicoties šī gada sadarbībai ar ”Samsung Galaxy S10”, uz ”Ghetto Games” festivāla hiphopa mūziķu festivāla skatuves kāps Latvijas labākie šī žanra pārstāvji,” turpina Gertnere.


Abu dienu izskaņā Lielajā laukumā pie jaunuzceltās koncertzāles ”Latvija” atradīsies skatuve, kas pulcēs vienkopus Latvijas labākos hiphopa izpildītājus - Ansi, Ozolu, Edavārdus, ”Singapūras Satīnu”, ”Kreiso Krastu”, ”Latgalīšu repu, Skuteli, Viņu, ”Faktu”, ”Brīvrunu Projektu”, ”Fanya” un ”Beirak & Minay”, ”Če un Xa”. Šis būs līdz šim vērienīgākais hiphopa mūzikas notikums Latvijā.


Savukārt, sadarbībā ar ”Street Food Latvia”, festivālā būs iespēja baudīt labākās ”street food” festivālu tradīcijas, plašu pasaules virtuvju klāstu, iepazīt tautā jau iemīļotus un pavisam jaunus ”street food” ēdinātājus un iestiprināties īstās festivāla noskaņās!


”Ghetto Games Festivāls” Ventspilī jeb GGFEST notiek kopš 2012. gada, un visiem apmeklētājiem pieejams bez maksas. ”Ghetto Games festivāla vērtības ir radošs un aktīvs dzīvesveids, kā arī pamatā visam - drosme darīt to, ko mīli. Šis pasākums ir lieliska iespēja smelties iedvesmu un nepieciešamo motivāciju sev un tuviniekiem, lai pievērstos aktīvam dzīvesveidam.


Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” programmas finansiālo atbalstu. Par projekta saturu pilnībā ir atbildīgi tās autori un neatspoguļo Eiropas Komisijas un Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūrasoficiālo viedokli.


„Ghetto Games festivāls” galvenie partneri: Ventspils pilsētas dome, “Samsung Galaxy S10”, olimpiskais centrs “Ventspils”, Rīgas Brīvostas pārvalde, “Latvijas Nafta”.