×

Jaunumi

Rīgas fināla atkārtojumā 2.ģimnāzija atkal pārspej 49.vidusskolu

Jaunumi

Kārlis Podāns

12. aprīlis, 18:19

Piektdien, 12.aprīlī, noslēdzās 2023./2024. gada Latvijas Skolu telpu futbola sezona. 8 Latvijas spēcīgākās zēnu un 3 meiteņu skolas ieradās Rimi Olimpiskajā Centrā, lai noskaidrotu spēcīgāko telpu futbola komandu. Meiteņu konkurencē otro gadu pēc kārtas uzvaru izcīnija Rīgas 49.vidusskola, savukārt zēniem, par čempioniem pirmo reizi kļuva Rīgas Valsts 2.ģimnāzija.

Zēnu konkurencē komandas tika sadalītas 2 apakšgrupās pa 4 komandām, A grupā spēlēja Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Ventspils 4.vidusskola, bet B grupā - Rīgas 49.vidusskola, Valmieras 5.vidusskola, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija un Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija. Savukārt meitenēm Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija, Ķekavas vidusskola un Rīgas 49.vidusskola noskiadroja labāko meiteņu komandu.

 

Meiteņu labākā komanda tika noskaidrota izspēlējot apļu turnīru. Ķekavas un 49.vidusskolas meitenes abas pārspēja Tukumnieces, kas nozīmēja, ka čempiones tiks noskaidrotas turnīra pēdējā spēlē. Ķekavas vidusskolas meitenes bija ievērojami jaunākas par 49.vidusskolas dāmām, taču pirmajā puslaikā viņām to izdevās kompensēt ar ātrām un precīzām kombinācijām. Pēc pirmā puslaika ar rezultātu 2:1 vadībā 49.vidusskola. Daudz sarezģītāks Ķekavniecēm izvērtās otrais puslaiks, 49.vidusskola kontrolēja bumbu lielāko daļu no otrā puslaika un neļāva Ķekavai izveidot nevienu momentu, bet pašas atbildēja ar diviem precīziem sitieniem (4:1). 49.vidusskolas dāmas otro reizi pēc kārtas svinēja uzvaru Latvijas finālā, bet kopumā uzvaŗējusi pēdejos četros lielajos turnīros, tai skaitā RSTFK 2022 un 2023. Arī šoreiz, tā pat kā visas iepriekšējās trīs reizes, par turnīra MVP tika atzīta Latvijas Sieviešu izlases futbolista Amēlija Lipšāne.

 

LSTFK 2024

Meitenes

1.vieta - Rīgas 49.vidusskola

2.vieta - Ķekavas vidusskola

3.vieta - Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija

 

Ļoti interesantas spēles norisinājās zēnu grupās. Neviena komanda grupu turnīru ar mazāk kā 2 punktiem. Vienīgā komanda, kas bija nodrošinājusi iekļūšanu pusfinālā pirms pēdējās kārtas bija Rīgas čempione Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, bet pārējas komandas vēl visas saglabāja cerību iekļūt tālāk. Tukuma un 49.vidusskolas spēle noslēdzās neizšķirti. Šāds rezultāts nederēja Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijai, ko izmantoja Valmieras 5.vidusskola izcīnot uzvaru (2:0), kas deva pirmo vietu grupā, bet kā otrie no grupas izkļuva 49.vidusskola. A grupā sarežģītā situācijā nonāca Daugavpils Valsts ģimnāzija un Rīgas Centra humanitārā vidusskola, kurām, lai saglabātu cerības izkļūt no grupas vajadzēja pārliecinošu uzvaru savstarpējā spēlē. Šajā spēlē uzvaru izcīnija Daugavpilieši (2:0), kuriem atlika cerēt uz Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas uzvaru pār Ventspils 4.vidusskolu. Ventspilnieki izmantoja to, ka 2.ģimnāzijas komanda nebija līdz galam noskaņojušies spēlei un izcīnija uzvaru (2:0), kas nozīmēja, ka tieši viņi izkļūst no A grupas kā 1.vieta, savukārt kā otrie pusfinālā iekļuva 2.ģimnāzijas džeki.

 

Pirmajā pusfinālā savā starpā tikās Ventspils 4.vidusskola un Rīgas 49.vidusskola, šajā mačā nekādas cerības Rīdzinieki neatstāja Kurzemniekiem un izcīnija pārliecinošu uzvaru (4:0). Otrajā mačā pēc sīva pirmā puslaika (0:0), 2.ģimnāzijai spēles beigās izdevās salauzt Valmieriešu pretestību un iekļūt finālā. Spēles beigu rezultāts - 2:0.

 

Uz cīņām par medaļām komandas devās uz Olimpiskā Centra galveno zāli. Pirmo spēli aizvadīja Valmieras un Ventspils jaunieši, spēles pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 0:0, kas nozīmeja, ka mūs sagaida pēcspēles sitieni. Stiprāki nervi izrādījās Valmieras 5.vidusskolai, kas savā pirmajā Latvijas finālā izcīnija 3.vietu, bet Ventspils 4.vidusskolai nācās samierināties ar koka medaļu. 

 

Rīgas fināla atkārtojums izvērtās par kārtīgu drāmu. Pirmajā puslaikā ātri vadībā izvirzijās 49.vidusskolu un mirkli vēlāk viņiem arī izdevās savu pārsvaru dubultot, 2.ģimnāzijai pirmajā puslaikā tā arī neizdevās izveidot momentu pie Jurģa Lozbera vārtiem. Pēc pirmā puslaika rezultāts 2:0 vadībā 49.vidusskola. Padoties negrasījās 2.ģimnāzija, puslaika vidū atgūstot vienus vārtus. Atlikušajā spēles daļā momenti radās abām komandām, 7 sekundes līdz spēles beigām izcilu izdevību neizmantoja 49.vidusskola, bet neviens nedomāja, ka tas viņiem varētu tik dārgi izmaksāt. Kristaps Vilks precīzi ievadīja bumbu spēlē pari visam laukumam piespēlējot Robertam Levinam, kuram izdevās izgrozīties starp diviem pretiniekiem un 0.1 sekundi līdz spēles beigām izlīdzināt rezultātu. Arī finālā mūs sagaidīja saldais ēdiens - “pendeles”. Pirmie divi sitieni abām komandām bija precīzi, trešo sitienu trāpija arī 2.ģimnāzija, bet garām sita 49.vidusskolas futbolists, tādejādi otro reizi šogad 49.vidusskola kapitulēja Valdemāra ielas skolu duelī. Par šī gada Latvijas Skolu telpu futbola kausa MVP zēniem tika atzīts izlīdzinošo vārtu autors Roberts Levins.

 

LSTFK 2024

Zēni

1.vieta - Rīgas Valsts 2.ģimnāzija

2.vieta - Rīgas 49.vidusskola 

3.vieta - Valmieras 5.vidusskola

4.vieta - Ventspils 4.vidusskola

5.-8. vieta - Rīgas Centra humanitārā vidusskola

5.-8. vieta - Daugavpils Valsts ģimnāzija

5.-8. vieta - Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija

5.-8. vieta - Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija 

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju un “Ghetto Football”