×

Jaunumi

Skandāls Rīgas skolu telpu futbola kausā

Jaunumi

Kārlis Podāns

1. decembris, 2023, 15:10

Pirmo reizi “Rīgas Skolu telpu futbola kausā” ir diskvalificēta komanda. “RSTFK” drīkst piedalīties tikai dalībnieki, kuri šobrīd mācās konkrētajā mācību iestādē. Šo nolikuma punktu neivēroja pašreizējie čempioni - Rīgas Zolitūdes ģimnāzija. Turnīra disciplinārā komiteja pēc ārkārtas sēdes pieņēma lēmumu Zolitūdes ģimnāzijas zēnu komandu diskvalificēt. Pateicoties diskvalifikācijai TOP8 iekļuva Rīgas 93.vidusskola.

Šajā nedēļā tika noskaidroti arī visi ceturtdaļfinālu pāri. Pirmdien, 27.novembrī, Rīgas 49.vidusskolā cīņā par labāko astotnieku devās C apakšgrupa. Mājnieki apliecināja savu favorītu statusu jau pirmajā spēle sagraujot 72.vidusskolu (6:0). Arī 2.ģimnāzijas un 71.vidusskolas komandas nespēja atslēgt 49.vidusskolas vārtus (2:0 un 8:0), kura kā pirmā nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Cīņa par otru vietu TOP8 izvērtās daudz saspringtāka 71.vidusskola spēlēja neizšķirti pret 2.ģimnāziju un 72.vidusskolu (1:1 un 3:3). Viss izšķīrās pēdējā spēlē starp 72.vidusskolu un 2.ģimnāziju, kurā labāki izrādījās ģimnāzisti (3:2), tādā veidā kļūstot par otro komandu, kas iekļuvusi ceturtdaļfinālā.

 

C apakšgrupa

1.Rīgas 49.vidusskola

2. Rīgas Valsts 2.ģimnāzija

3.Rīgas 71.vidusskola

4.Rīgas 72.vidusskola

 

Otrdien, 28.novembrī, Rīgas Teikas vidusskolā savas spēles aizvadīja uzreiz divas grupas. Kā pirmās savu pamatkārtu uzsāka D apakšgrupas komandas. J.G.Herdera Grīziņkalna vidusskola, bez sava labākā vārtu guvēja Daniila Fogela (iekļauts “Riga FC” sastāva Telpu futbola Čempionu līgas turnīrā Jelgavā), uzvarēja visas spēles un bez raizēm iekļuva nākamajā kārtā. Cīņā par otro vietu sākumā 84.vidusskola pēdējā sekundē izrāva uzvaru pret Teikas vidusskolu, bet tomēr nākamajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret RCHV, kas tādejādi nodrošināja vietu TOP8.

 

D apakšgrupa

1.J.G. Herdera Grīziņkalna vidusskola

2.Rīgas Centra Humanitārā vidusskola

3.Rīgas 84.vidusskola

4.Rīgas Teikas vidusskola

 

Uzreiz pēc tam uz parketa devās B apakšgrupa. Hanzas vidusskola bez lielām pūlēm pārspēja visus pretiniekus un grupas turnīru noslēdza ar vārtu attiecību 17:4. Cīņā par otro vietu iesaistījās Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Valsts 1.ģimnāzija. Abas komandas pārspēja 13.vidusskolu, bet labāka vārtu attiecība bija 1.ģimnāzijai. Ātri vadībā izvirzījās RV1Ģ, bet ĀVĢ ilgi neizdevās gūt savus vārtus, tomēr spēles vidū viņiem izdevās izlīdzināt rezultātu un pēdējās minūtēs arī izraut uzvaru (2:1)

 

B apakšgrupa

1.Rīgas Hanzas vidusskola

2.Āgenskalna Valsts ģimnāzija

3.Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

4.Rīgas 13.vidusskola

 

A apakšgrupa savas spēles aizvadīja ceturtdien, 30.novembrī, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā. Pēc pirmajām divām kārtām bija skaidrs, ka tālāk tiks 6.vidusskola un Zolitūdes ģimnāzija, atlika tikai noskaidrot vietu sadalījumu. Spēlē par trešo vietu 93.vidusskolas skolotājs Vilnis Bekmanis spēja nomotivēt savu komandu un viņiem izdevās gūt, kā vēlāk izrādijās, svarīgu uzvaru pār 34.vidusskolu. Spēlē par 1.vietu pateicoties vairāk iesistiem vārtiem priekšrocība bija 6.vidusskolai, ko viņi arī izmantoja un nosargāja neizšķirtu pret Zolitūdes ģimnāziju. Tomēr ar to notikumi šajā grupā nebeidzās, kā izrādījās Zolitūdes ģimnāzijas sastāvā spēlēja pagājušā gada čempions Dmitrijs Ļimankins, kuŗš 2023.gada jūnijā absolvēja vidusskolu, līdz ar to nedrīkstēja piedalīties šī gada sacensībās. Turnīra organizatori pieņēma lēmumu komandu izslēgt no turnīra, kas ļāva labāko astotniekā iekļūt 93.vidusskolai.

A apakšgrupa

1.Rīgas 6.vidusskola

2.Rīgas 93.vidusskola

3.Rīgas 34.vidusskola

4.Rīgas Zolitūdes ģimnāzija


 

Nākamnedēļ jau tiks aizvadīti zēnu ceturtdaļfināli:

6.decembrī Rīgas 93.vidusskolā:

15:00 J.G.Herdera Grīziņkalna vidusskola - Rīgas 93.vidusskola

15:30 Rīgas Centra Humanitārā vidusskola - Rīgas 6.vidusskola

8.decembrī Rīgas 49.vidusskolā:

13:00 Rīgas 49.vidusskola - Āgenskalna Valsts ģimnāzija

13:30 Rīgas Hanzas vidusskola - Rīgas Valsts 2.ģimnāzija

 

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju un “Ghetto Football”