Medicines for Europe's Ghettos

Ghetto Games dibinās starptautisku ielu sporta un kultūras sadarbības tīklu

Lai popularizētu ielu sporta veidus kā ‘’zāles’’ nelabvēlīgajām apkaimēm un dalītos pieredzē, kā caur ielu sporta veidiem strādāt ar jauniešiem,  Latvijas lielākā jauniešu ielu un sporta veidu kustība “Ghetto Games”  nākamajos divos gados dibinās starptautisku sadarbības tīklu ielu sporta veidu un kultūras aktivitāšu organizatoriem no visas pasaules.

“Ar “Ghetto Games” pieredzes stāstu esam tikuši aicināti uzstāties vairākās valstīs un konferencēs, lai dalītos pieredzē kā piesaistīt jauniešus aktīvam dzīves veidam, gan arī kā attīstīt pilsētu nelabvēlīgās apkaimes ar sporta palīdzību –no negatīvajiem Ghetto rajoniem pārvērst apkaimi pozitīvajā ghetto. Atsaucoties uz šo interesi un redzot, ka gan Eiropā, gan pasaulē nav uzkrāta un dokumentēta pietiekama pieredze par to, kā veiksmīgi strādāt ar jauniešiem no nelabvēlīgas vides un riska grupām, kā arī nepastāv atbilstoša līdzīgi domājošu organizāciju sadarbības platforma,  piecu partneru apvienība projekta ietvaros apkopos labo praksi un veidos sadarbības tīklu organizācijām , lai ielu sportu izmantotu kā integrācijas līdzekli” stāsta Raimonds Elbakjans, “Ghetto Games” līderis.
 
“Ghetto Games” “Erasmus+ Sports” programmas ietvaros ir uzsākusi sadarbību ar vienām no vērienīgākajām ielu sporta organizācijām Eiropā – “DGI” no Dānijas, “Fryshuset” no Zviedrijas, “Malta BMX” kustību no Maltas un Igaunijas ielu sporta veidu federāciju.

Medicines for Europe's Ghettos pirmā tikšanās

Foto: Medicines for Europe's Ghettos pirmā tikšanās


Nākamajos divos gados projekta “Medicines for World’s Ghettos” ir paredzēts izveidot ielu sporta veidu un kultūras organizāciju vienojošu interneta platformu, lai vienkopus pulcētu šīs nozares aktīvistus – platformā ir paredzēta informācija par Eiropas ielu sporta organizācijām, karte ar pieejamajiem ielu sporta veidu laukumiem u.tml. Projekta laikā tiks izstrādātas vadlīnijas darbam ar jauniešiem caur ielu sportu, īstenota ielu sporta veidu konference “Medicines for World’s Ghettos” un  projekta pārstāvēto valstu jauniešu dalība starptautiskajā ielu sporta un kultūras festivālā “Ghetto Games festivāls Ventspilī”.

Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” programmas finansiālo atbalstu. Par projekta saturu pilnībā ir atbildīgi tās autori un neatspoguļo Eiropas Komisijas un Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras oficiālo viedokli.


Kontaktinformācija:
Sanda Gertnere, sanda.gertnere@gmail.com, 29837235
www.ghetto.lv