×

Ghetto Basket

Filma "No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam" aprīlī būs skatāma kinoteātros

Ghetto Basket

Ghetto Games

21. marts, 2022, 12:31

No 6. aprīļa visā Latvijā būs skatāma filma “No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam”. Šī filma, sāgas “No Ghetto uz Olimpiādi” otrā – noslēdzošā daļa, būs stāsts par to, kā Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Agnis Čavars un Kārlis Pauls Lasmanis, izcīnīja zelta medaļu Olimiskajās spēlēs Tokijā 2021. gadā. Rolands Rekke ir šīs filmas režisors. Intervējām viņu, lai uzzinātu, ko gaidīt no jaunās filmas.

Kāds bija filmas veidošanas process? 

"Komanda, kas iesaistās filmas veidošanas procesā, ir nosacīti maza, bet mēs pie filmas strādājam katru dienu. Ikdienā pie tās strādāju es (filmas režisors) un Edgars Gertners (scenārija autors). Protams tiek piesaistīti vēl cilvēki - filmētāji un brīvprātīgie, kuri atlasa arhīva materiālus.

Par to, ka taisīsim filmas “No Ghetto līdz olimpiādei” turpinājumu, sapratām dienā, kad mūsējie izcīnīja zelta medaļas. Pirmās filmas mērķis bija džekiem iedot vēl lielāku morālu atspērienu, lai viņi tiešām tiktu uz Olimpiskajām spēlēm."

 

Cik ilgā laikā tapa filma? 

"Varētu teikt, ka filma top kopš brīža, kad 3x3 basketbola izlase ieguva zelta medaļas Tokijā. Tomēr tāds īsts darbs pie filmas sākās 2021. gada novembrī, kad sākām atlasīt arhīva materiālu un veicām vairākas filmēšanas."

 

Kuru filmas daļu - pirmo vai otro - bija vieglāk veidot? 

"Es teiktu, ka grūtāk ir strādāt pie šīs, otrās daļas. Ja pirmā filma bija par sapni, ka mūsējie varētu spēlēt olimpiādē, tad šajā filmā stāsts ir no sapņa līdz piepildījumam. Nosacīti vieglāk ir tas, ka šai filmai ir beigu punkts, bet jāiegulda darbs pie tā, kā visu ceļu - grūtības, priekus - iekļaut stundas un divdesmit minūšu garā filmā. Tas ir diezgan sarežģīti. Protams, visu stāstu detaļās mēs nevaram izstāstīt, bet mēs ar Edgaru esam izcēluši interesantākās un nozīmīgākās lietas, kas pasvītro visus punktus gan pozitīvos, gan negatīvos, kas parāda gan komandas ķīmiju, gan vēsturi - kā šis stāsts sākās, kur tas sākās, ka tas sākās Ghetto Games."

 

Kas ir būtiskākā atšķirība starp abām filmām? 

"Šajā filmā mēs parādīsim visu stāstu: no komandas pirmajām dienām līdz zelta medaļai. Pilns nogrieznis - no sapņa līdz sapņa realizācijai. 

Pirmā filma bija par sapni. Bija skaidrs, kas ir jāizdara, darbu saraksts bija iedots: ja mēs šo izpildām, tad tiekam uz olimpiādi. Šī filma savukārt ar reāliem, nesafabricētiem kadriem no dzīves ir perfekts pierādījums, ka, strādājot un nepadodoties, visi sapņi piepildās. Visi var skandināt - smags darbs atmaksājas, galvenais turpini strādāt un nepadodies. Šajā filmā tas ir reāls pierādījums, tās nav tikai tukšas runas." 

 

Kāds ir galvenais vēstījums, ko šī filma nodos skatītājiem?

"Viss ir iespējams. Reizēm ir nepieciešams īstais laiks un vieta, bet tas veiksmīgais laiks un vieta nebūtu nekas bez smaga darba un kopējas iešanas uz mērķi kā komandai. Stāsts ir reāls pierādījums, ka ar smagu darbu un nepadošanos var realizēt visu, arī tādi parasti tautas cilvēki kā šis četrinieks. Protams ne bez komandas un draugu palīdzības."

 

Cik grūti vai viegli bija sadarboties ar olimpiskajiem čempioniem? Vai sadarbība salīdzinot ar pirmās filmas tapšanas procesu bija citādāka? 

"Ar visiem filmā iesaistītajām personām komunikācija bija diezgan viegla. Es neredzu būtiskas atšķirības veidojot pirmo filmu, kas liecina par to, ka džeki nav palikuši iedomīgi vai pārāk aizņemti, lai nebūtu laiks “Ghetto Media House” filmēšanām. Puišiem ir tā pati draudzīgā attieksme un vēlme pašiem piedalīties filmas tapšanā." 

 

Kāpēc ikvienam šī filma būtu jāredz? 

"Šī filma obligāti būtu jāredz tiem, kuri kaut reizi ir bijuši Grīziņā un sajutuši pasākumu atmosfēru vai visu, ko mēs darām ārpus pasākumu rīkošanas, lai redzētu to, ka “smags darbs noved līdz rezultātam” - nav tikai tukši vārdi.

Filma varētu iedvesmot tos cilvēkus, kuriem, nodarbojoties ar sportu, biznesu vai jebko citu, šķiet, ka viņiem pietrūkst kādas prasmes un ka tas traucē dzīvē kaut ko sasniegt. Varoņu neatlaidību un mērķa piepildīšanu var adaptēt gan uz darba, gan ģimenes attiecībām. Galvenais ir pie tā strādāt. Ja paveicas ar komandas biedriem, tad tas notiek vēl patīkamāk. Protams, ir jārēķinās, ka sarežģījumi būs.

Šī filma pierāda, ka mēs sociālajos tīklos un publiski rādām tikai uzvaras brīžus, bet pārējo ne. Patiesībā dzīvē uzvaras brīži sastāda tikai mazu daļu. Pārējais paliek trenējoties un savā ziņā ciešot.

Kā iedvesmojošs gabals, šis ir jāredz visiem - ne tikai sporta faniem, bet arī patriotiem, jo galu galā tie, kuri ir uzvarējuši, ir latvieši. Lai paskatītos uz parastiem cilvēkiem, sportistiem, kuriem nav bijuši NBA potenciāls, bet tomēr viņi savā sporta veidā ir sasnieguši augstāko rezultātu, kuru iespējams sasniegt."

 

Filma “No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam” no 6. aprīļa būs skatāma k/t “Forum Cinemas”. No 12. aprīļa kinoteātros Latvijas lielākajās pilsētās.

Filmas treileris: https://youtu.be/mGhQRGBGDOA

Filma tapusi sadarbībā ar Ghetto Games lieldraugu “Dzintars”