×

Jaunumi

Divas nedēļas pēc kārtas "Riga" 3x3 komandai zelts Masters turnīros

Ghetto Basket

Sintija Leimane

8. novembris, 2021, 8:39

Ar pārliecinošu uzvaru Pasaules tūres Mehiko "Masters" turnīru noslēguši "Riga" 3x3 basketbolisti. Latvieši turnīra finālā tikās ar Puertoriko komandu "San Juan", ko pārspēja ar rezultātu 21:15, otro nedēļu pēc kārtas triumfējot "Masters" turnīrā. Iespējams ātrākais fināls līdz šim!

Olimpiskais četrinieks turpina iesākto pagājušajā nedēļā, sasniedzot otro zeltu FIBA3x3 Masters turnīros. “Rīga” 3x3 komandai, kurai turnīrā izgāja ar pirmo numuru, titulcīņā ar rezultātu 21:15 pieveica sesto numuru saņēmušo Puertoriko vienību Sanhuanas “PCI Group”.

“Kvalifikācija, kopā 7 spēles, pirmajā dienā 4 spēles, puiši parādija labu raksturu. Jā, bija viens zaudējums no septiņām spēlēm, par vienu punktu atpalikām no uzvaras, bet tas tāpat nodrošināja pirmo vietu grupā. Otrās dienas spēles super, augsts temps, kvalitāte spēlēm lieliska. Tehnika, saspēle komandai - malači! Būtība bez variantiem. Jau 1/4 fināls, super ātri krustējās komanda. Fināls iespējams ātrākais līdz šim. Divās dienās septiņas spēles uzvarēt, vēl uzvara pasaules tūrē, leģendāri. To līdz šim tikai "Novi Sad” komanda bija izdarījusi 2017.gadā! Malači!"

- Raimonds Feldmanis (komanda treneris), par aizvadīto turnīru Mehiko

 

Finālā astoņus punktus guva Miezis, sešus Lasmanis, piecus Krūmiņš un divus Čavars, kurš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Kārlis Pauls Lasmanis kļuva arī par turnīra vērtīgāko spēlētāju. (MVP)

Mieža trīs tālmetieni deva latviešiem ātru vadību ar 6:1, bet turpinājumā Krūmiņš  realizēja soda metienu un no tālienes precīzs bija Lasmanis – jau 9:1 “Rīgas” labā. Pretinieki noslāpēja olimpisko čempionu ātro izrāvienu un pietuvojās līdz mīnus trīs punktiem (7:10).

Latvijas komanda atbildēja ar četriem punktiem, bet vēlāk pēc Lasmaņa tālmetiena komandas šķīra deviņi punkti (17:18). No tālienes precīzs bija arī Krūmiņš un Latvijai vajadzēja vairs tikai vienu tālmetienu, lai uzvarētu turnīrā (19:9). Vēlāk Lasmanis iemeta vienu no diviem “sodiņiem” un jebkurš nākamais metiens latviešiem varēja būt pēdējais. To realizēja Čavars, panākdams 21:15. Spēles pēdējos uzbrukumos Puertoriko basketbolisti priecēja skatītājus ar vairākām efektīgām epizodēm, taču "Rīga" 3x3 komanda paātrināja tempus.

Pirms tam ceturtdaļfinālā latvieši ar rezultātu 21:15 uzvarēja turnīrā ar trešo numuru izlikto Lietuvas kvartetu "Šakiai Gulbele” un nodrošināja uzvaru sezonas griezumā. Vēlāk pusfinālā Latvijas kvartets ar rezultātu 21:17 pieveica Krievijas vienību “Gagarin”, kurai ir septītais numurs. 

Latvijas komanda visos sešos šīs sezonas Pasaules tūres turnīros iekļuva labāko astoņniekā, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot Abū Dabī pagājušajā nedēļā, kad arī tika izcīnīta uzvara, pirmā šajā sezonā.

 17.-18.decembrī!Pasaules tūre noslēgsies ar tūres finālposmu Saūda Arābijas pilsētā Džedā, kur tūres 12 labākās komandas noskaidros labāko 17. un 18. decembrī. Kā esošie čempioni un tūres kopvērtējuma uzvarētāji tur spēlēs arī "Riga" basketbolisti.

 

Informācijas avots: LETA, FIBA3x3