×

Jaunumi

Iepazīsties oficiālais Ghetto Football DJ - Zetta

Ghetto Football

Ghetto Football

11. augusts, 2021, 10:42

Katru trešdienu Grīziņkalna futbola laukumi tiek iekustināti ar DJ Zetta palīdzību. Viņš zina aktuālākos trendus mūzikā un futbolistu gaumi. Uzzini vairāk par to, kā paiet viņa ikdiena, kā nonāca mūzikas industrijā un kā vispār nonācā Ghetto Games. 

 

1. Kā Tu nolēmi kļūt par dīdžeju?

Es neaizdomājos mērķtiecīgi par to, ka būšu dīdžejs: man vienkārši patīk mūzika. Vēl skolas laikos sāku interesēties par skaņu un mūziku. Kļuvis par savas skolas dīdžeju, kopā ar savu komandu aizvadīju vairākus lielus pasākumus. Tajā laikā, protams, mēs nedomājām par profesionālu karjeru šajā jomā, mēs vienkārši nodarbojāmies ar to, kas mums patīk.

2015. gadā pirmoreiz apmeklēju Ghetto Games pasākumus, kur iepazinos ar dīdžejiem, kas tajā laikā spēlēja šeit. Es skatījos, kā viņi strādā, un no tā patstāvīgi iemācījos vairākas lietas. Tajā brīdī arī atklāju sev jauno mūzikas žanru – repu (pirms tam es klausījos un spēlēju setos tikai elektroniskās deju mūzikas žanru, piemēram, House, Trap, Dubstep u.c., dziesmas). Nākamo divu gadu laikā Ghetto Football turnīru ietvaros biju nospēlējis vairākus viesu setus, un – here I am – kopš 2018. gada sezonas esmu viens no pastāvīgiem dīdžejiem Ghetto Football pasākumos.

Pēdējo gadu laikā sāku nopietnāk nodarboties arī ar savas mūzikas rakstīšanu. Loģiski, ka vislabāk padodas rakstīt tādu žanru skaņdarbus, ko tagad vairāk klausos ikdienā un kas ir līdzīgi to dziesmu žanriem, ko pats spēlēju setos. Savus, manuprāt, labākos darbus arī spēlēju setos.

 

2. Ko Tu dari pa dzīvi?

Esmu topošais IT speciālists, pašlaik studēju universitātē. Kopš 2020. gada strādāju par skolotāju vienā no Rīgas vidusskolām: pasniedzu jauniešiem priekšmetu, kas ir līdzīgs manai studiju nozarei, tas ir, programmēšanas pamatus. Papildus mācībām un darbam iesaistos dažādos projektos, paralēli apmeklēju vairākus kursus, jo vēlos vispusīgi pilnveidoties.

 

3. Padoms dīdžejam - iesācējam-

Teikšu godīgi, ka es pats joprojām uzskatu sevi par iesācēju (smejas). Tā ir māksla, un to var apgūt bezgalīgi ilgu laiku. Taču tiem cilvēkiem, kas nodarbojušies ar to īsu laiku vai vispār nekad nav mēģinājuši dīdžejot, bet vēlētos kādreiz pamēģināt, es ieteiktu divas lietas. Pirmkārt, klausīties pēc iespējas vairāk mūzikas visdažādos žanros. Piemēram, lai paplašinātu savu redzesloku, es klausos arī tādu žanru dziesmas, kas ir ārpus manu mīļāko žanru loka un kas vispār nespēlēju pasākumos. Jo vairāk klausies, jo labāk uztver mūziku, izproti un “jūti” to. Otrkārt, es ieteiktu, protams, praktizēties pašiem un nebaidīties no tā, ka tava muzikālā gaume var kādam nepatikt. Viss pārējais atnāks ar laiku un pieredzi…

 

4. Kā izvēlies mūziku, ko atskaņot pasākumos?

Kad es atlasu kādam pasākumam piemērotās dziesmas, īstenībā man galvā ir ļoti daudz kritēriju, kurus nav iespējams tik viegli aprakstīt. Tie var būt, sākot no pasākuma norises vietas, laika, mērķauditorijas vecuma grupas, tematiskuma un beidzot ar, cik smieklīgi tas varētu izskatīties, pat laikapstākļiem! Galvenais ir saprast, ko no manis sagaida pasākuma organizatori un vai tas, kā es iztēloju šo pasākumu savā galvā, sakrīt ar to, ko sagaida pasākuma organizatori un apmeklētāji. Tieši šāda veida saskaņa man ir ar Ghetto Games organizatoriem, un man ir īsts prieks, ka ar savu muzikālo gaumi es varu sniegt pievienotu vērtību Ghetto Football pasākumiem.

Manuprāt, labs dīdžejs, pirmkārt, ir uzmanīgs klausītājs un universāls cilvēks. Mana galvenā doma ir tāda, ka labam dīdžejam ir jābūt spējīgam pielāgoties jebkuram pasākumam, tikai ir cītīgi jāgatavojas iepriekš. Protams, arī es pavadu vairākas stundas, atlasot dziesmas un trenējoties, tāpēc tas, ko mani klausītāju dzird manu priekšnesumu laikā, īstenībā droši vien ir mazākā daļa no kopēji veicamā darba: pasākuma laikā es tikai izvēlos piemērotāko dziesmu un glīti “pāreju” uz to.

 

5. Cik bieži atjauno savu set-listi?

Godīgi sakot – visu laiku! Man nav nekādas regularitātes šajā ziņā: es vienkārši sekoju līdzi dažiem mūzikas avotiem, mēģinot arī neaizmirst par sociālo tīklu trendiem, un pievienoju dziesmas, kurās, manuprāt, ir dzirdams potenciāls. Par laimi tagad katram no mums ir Shazam, un vēl nedzirdēto dziesmu atklāšana nav nekāda problēma.

Vislielāko uzmanību es pievēršu jaunumiem mūzikālā pasaulē, proti, kā dziesmām no frešmeniem, tā arī jaunizlaistajām dziesmām no vairāk pazīstamiem izpildītājiem. Tāpēc katru trešdienu ir vērts atnākt uz Grīziņkalnu, lai ne tikai piedalītos turnīrā, bet laiku pa laikam arī ieklausītos manā setā: ir iespēja, ka dzirdēsiet nākotnes TikTok hītu. smaida

 

6. Kur vēlētos atskaņot savu sapņu DJ setu? (vieta vai aktivitāte)

Nevaru droši apgalvot, vai tāda vieta vai pasākums vispār eksistē (smejas). Man nepatīk sapņot, esmu reālists. Visas vietas, kur cilvēkiem patīk mūzika, ko es spēlēju, ir manas sapņu vietas. Tas ir ļoti svarīgi: lai dīdžejs būtu uzklausīts un laipni sagaidīts; un tas ir ļoti jūtams no manas puses. Protams, katrai jaunai vietai ir savs unikāls stāsts ar savu auditoriju un mūziku, tāpēc katram gadījumam būtu atsevišķi jāgatavojas, bet tāda veida dažādība man tikai priecētu, un esmu vienmēr atvērts jauniem piedāvājumiem!

 

7. Vai esi aktīvs jauniešu dzīvē? Ko dari saistībā ar jauniešiem?  

Man vienmēr likās interesanti strādāt ar sabiedrību, tāpēc tiešām varu apgalvot, ka esmu aktīvs jaunietis šajā ziņā. Kad vēl mācījos skolā, biju skolēnu pašpārvaldes loceklis un divus gadus – pat prezidents. Tagad, mācoties universitātē, iesaistos arī savas fakultātes studentu pašpārvaldē.

Kā es minēju, pašlaik es strādāju par skolotāju, un tas ir vēl viens veids, kā es iesaistos jauniešu dzīvē. Labas komunikācijas un prezentēšanas prasmes, ko biju ieguvis studiju dzīvē, palīdzēja man ātrāk pierast pie tāda neparastā darba manā vecumā.

 

8. Kāds ir Tavs kā dīdžeja mērķis? Vai kādu dienu plāno pelnīt tikai ar šo?

Mūzikas ziņā man ļoti gribētos attīstīties ne tikai kā pasākumu, bet arī kā kluba dīdžejam un mūzikas producentam. Tāpēc mans mērķis uz tuvāko laiku ir vispirms pierast pie dīdžejošanas klubā, jo tur ir savas nianses. Domāju, ka sākt ar mūsu pilsētas – Rīgas – klubiem vai pat terasēm būtu ļoti labs starts. Tāpat vēlētos atgriezties kluba FIRST MIR skatuvē (2019. gadā uzstājos tajā ar savu speciālo setu).

Kādu laiku man tiešām bija doma, ka varētu pelnīt tikai un vienīgi ar dīdžejošanu un pasākumu apskaņošanu, taču esmu vīlies. Pašlaik mūzika ir tikai mans vaļasprieks, diemžēl ne vairāk. Ir jāsaprot tāds moments, ka dīdžejošana tādā līmenī, kurā es pašlaik atrodos, diemžēl nav pastāvīgs darbs, it īpaši pašreizējos apstākļos, kad nekādu publisku pasākumu vispār nav. Ļoti ceru, ka situācija pasaulē pakāpeniski uzlabosies, un mēs visi varēsim baudīt mūziku ne tikai savās austiņās.


 

Klausies DJ Zetta play-listi: ŠEIT

 

Un seko viņam: 

https://soundcloud.com/djzetta-1

https://www.mixcloud.com/djzetta


 

Tiekamies Ghetto Football turnīros!