×

Jaunumi

Kosmoss Rimi Olimpiskajā centrā! 2.ģimnāzija un 49.vidusskola kļūst par čempioniem.

Spilgteņi

Kārlis Podāns

20. decembris, 2023, 17:06

Otrdien, 19.decembrī, noslēdzās Rīgas Skolu telpu futbola kausa 2023 sezona. Uzvaras turnīrā izcīnīja Rīgas 49.vidusskola un Rīgas Valsts 2.ģimnāzija.

Kā pirmās uz laukuma devās Rīgas 93.vidusskolas un Rīgas 22.vidusskolas meitenes, kuras aizvadīja cīņu par bronzas godalgām. Ļoti aktīvi maču iesāka Rīgas 93.vidusskola, kas arī ātri ļāva izvirzīties vadībā. Pēc gūtajiem vārtiem pamodās arī 22.vidusskolas dāmas, kas nesa rezultātu un pirmā puslaika izskaņā viņām izdevās izlīdzināt rezultātu. Pilnīgi pretējs bija spēles otrais puslaiks. 93.vidusskola ļoti cieši nosēdās savā laukuma pusē, ko lieliski izmantoja 22.vidusskola. Ātri vārti ļāva izvirzīties vadībā. Nu jau atspēlēties metās 93.vidusskolas meitenes, bet īsti bīstamus momentus radīt neizdevās.  Pēc spēles fināla svilpes līksmot varēja visa 22.vidusskola, jo pirmo reizi Rīgas Skolu futbola kausa vēsturē skolai izdevās izcīnīt medaļas. Spēles beigu rezultāts 2:1.

 

 Otrajā spēlēm, cīņā par RSTFK bronzu, Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas vīri stājās pretī Rīgas 6.vidusskolas komandai. Spēles sākumā abas komandas spēlēja ļoti piesadzīgi, neļaujot pretiniekiem izveidot nevienu momentu. Bet tad pirmā puslaika vidū lielisku indiuviduālo meistarību nodemonstrēja, šī gada turnīra rezultatīvākais spēlētājs, Gregors Helmanis un izvirzīja vadība RCHV. Līdz puslaika beigām RCHV vēlreiz izdevās pārspēt 6.vidusskolas vārtsargu un puslaika pārtraukumā varēja doties ar 2:0. Ne mazāk sarežģīts otrais puslaiks izvērtās 6.vidusskolai. Jau pašā puslaika sākumā hattricku sev noformēja Gregors Helmanis, rezultātam kļūstot 0:4. Divus vārtus divas minūtes līdz spēles beigām 6.vidusskola atguva, bet punktu spēlei pielika Kristaps Klišāns. Spēles beigu rezultāts 5:2. Jāmin, ka arī RCHV šīs bija pirmās medaļas RSTFK vēsturē.

 

2022. gada fināla atkārtojums bija vērojams meiteņu finālā. Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai bija iespēja revanšēties 49.vidusskolas meitenēm. Uz meiteņu finālu praktiski nebija neviena brīva vieta Olimpiskā centra tribīnēs, kas iespējams radīja papildus satraukumu Zolitūdes ģimnāzijas dāmām. Līdz pirmā puslaika vidum rezultāts uz tablo vēstija 5:0 par labu 49.vidusskolas meitenēm. 49.vidusskolas meitenes manāmi atslāba, ko fantastiski izmantoja Zolitūdes ģimnāzijas jaunākā spēlētāja, tikai divpadsmit gadus jaunā, Varvara Pjatecka, kura līdz pirmā puslaika beigām viena pati atguva trīs vārtus savai komandai. Pēc pirmā puslaika 5:3. Pēc aukstas dušas pamodās 49.vidusskola, jau pašā pusliaka sākumā gūstot vārtus un atgūstot trīs vārtu pārsvaru. Bet padoties gatavas nebija Zolitūdes meitenes, ar ļoti aktīvu spēli abos laukuma galos viņām izdevās vēl divus vārtus atgūt un piecas minūtes līdz spēles beigām rezultāts kļuva 6:5. Tomēr, bez maiņām palikusī, Zolitūdes ģimnāzijas komanda neizturēja un mača galotnē ielaida vēl divus vārtus uz kuriem atbildēt vairs neuzspēja. Otro gadu pēc kārtas par čempionēm kļuva 49.vidusskolas meitenes. Par šī gada turnīra MVP tika atzīta Katrīna Augustāne (49.vsk), bet skatītāju balsojuma All Star pieicniekā iekļuva Agate Jančevska, Annija Usāne (abas 93.vsk), Amēlija Lipšāne (49.vsk), Darja Fiošina un Polina Kostrova (abas RZĢ)

 

 Ja meiteņu finālā nebija vietas, kur apsēsties, tad uz zēnu finālu bija problemātiski ienākt iekšā pa Olimpiskā centra durvīm. Zēnu finālā tikās komandas, kas jau vienreiz savā starpā bija tikušās un toreiz 49.vidusskola ar 2:0 pārspēja Rīgas Valsts 2.ģimnāziju. Tas gan neko nenozīmēja, jo ļoti nopietni šai spēlei gatavojās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas komanda. 

Ļoti aktīvi spēli sāka 49.vidusskola, kurai vienozīmīgi bija labāka bumbas kontrole visas spēles garumā. Viņiem arī pirmajiem izdevās gūt vārtus, tomēr tas bija noticis pēc tam, kad bumba bija pametusi laukuma robežas. Savukārt 2.ģimnāzijas taktika bija skaidra, neļaut pretiniekiem veidot momentus un izmantot pretuzbrukumus. Un pirmā puslaika beigās tas arī izdevās, Mārtiņš Bērziņš fantastiski gaisā apstrādāja bumbu un atspēlēja to partnerim, kurš pēc tam atrada Mārtiņu jau soda laukumā, kurš no vārtu priekšas bija nekļūdīgs 1:0. Ilgi gan nebija otrās prieki, jo četrdesmit sekundes vēlāk, ar precīzu sitienu vārtu stūrī, rezultātu izlīdzināja Harijs Vīksna. Pēc pirmā puslaika 1:1. Ļoti saspringts izvērtās arī otrais puslaiks, 49.vidusskola turpināja spiest savu spēli un veidoja ļoti bīstamus uzbrukumus, pāris reizes Kristapa Vilka sargātos vārtus glāba vārtu stabs un norībināts tika arī pārliktnis. Tikmēr bīstamus pretuzbrukumus veidoja 2.ģimnāzija, bet ne vienai ne otrai komandai vārtus gūt neizdevās, līdz spēlē bija atlikušas trīs minūtes. Roberts Levins pie centra apstrādāja bumbu un apspēlēja savu pretinieku, kas ļāva izskriet divatā pret vienu aizsargu. Ko arī viņiem lieliski izdevās izmantot, lieliska pispēle uz tālo vārtu stabu, kur jau gaidīja Edvards Reksnis, kurš ar kreiso kāju bumbu ietrieca zem vārtu pārliktņa 2:1. 49.vidusskola metās atspēlēties, bet laiks tam nepietika un atskanot beigu sirēnai varēja gavilēt visa 2.ģimnāzija, tai skaitā lielais fanu pulks, kurš bija ieradies Olimpiskajā centrā. 

Par zēnu turnīra MVP tika atzīts vārtsargs Kristaps Vilks (RV2Ģ), bet skatītāju balsojuma ALL STAR pieciniekā iekļuva - Maikls Rūmanis, Ivans Smirnovs (RHV), Gregors Helmanis (RCHV), Kristians Golubevs (93.vsk) un Jānis Dobelis (ĀVĢ).

 

 

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Futbola Fedarāciju un “Gheto Football”