×

Jaunumi

U17 3x3 Latvijas basketbolisti izcīna 2.vietu Eiropas Kausā!

Ghetto Basket

Ghetto Games Media

5. septembris, 2022, 8:17

Vēl tikko šis sastāvs viens pret otru cīnījās Grīziņā - Gheto Basket Superfinālā, bet divas nedēļas vēlāk varam šos džekus vērot FIBA3x3 U17 Eiropas Kausā. Grieķijas galvaspilsētā, Atēnās, norisinājās Eiropas kausa izcīņa 3x3 basketbolā U17 vecuma grupā. Latvijas puišu izlase grupu turnīrā piekāpās Francijai, bet pārspēja Horvātiju, ar ko pietika iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Latvijas 3x3 izlasi U17 grupā pārstāv: Jānis Censonis, Edvards Egle, Kristians Pastors un Toms Salnājs.

Komanda savu ceļazīmi uz Eiropas kausu izcīnija kvalifikācijas turnīrā 7.augustā. Bet 3.septembrī sāka savu startu Grieķijas galvaspilsētā Atēnā,  "Eiropas U17 kausā". Latvijas izlase tās finālā ar rezultātu 20:21 piekāpās Vācijas izlasei, ierindojoties otrajā vietā.

 Latvijas U17 izlase, Jānis Censonis, Edvards Egle, Kristians Pastors un Toms Salnājs, 4.septembrī, ceturtdaļfinālā pārspēja lietuviešus ar 19:17, bet pēc tam parādīja savu varēšanu, pārliecinoši tiekot galā ar Izraēlas komandu pusfinālā (21:16). Latviešiem nu vajadzēja spert pēdējo soli finālā, lai izcīnītu Eiropas kausu. Pretī stājās Vācijas 3x3 basketbolisti.

Spēles pirmajā pus minūtē vāciešiem izdevās tikt pie trīs punktu pārsvara, bet Pastors guva pirmo punktu Latvijas izlasei. Latviešiem strauji krājās piezīmes, jo bija grūti noturēt augumā raženākos un atlētiskākos Vācijas basketbolistus. Nebija nospēlētas vēl trīs ar pusi minūtes, kad Latvijas izlase jau bija iedzinējos ar 2:8.

•Vācieši īpaši pieskatīja Censoni, kurš šajā turnīrā viennozīmīgi ir galvenais panākumu kaldinātājs. Nespējot noķert spēles ritmu, viņš nerealizēja arī nopelnītos divus soda metienus, neuzlabojot Latvijas izlases situāciju. Līdz spēles laika vidum latviešiem izdevās veikt 5:1 izrāvienu, atgriežot intrigu spēlē (7:10). Vācieši spēja pamosties un realizēja pāris metienus groza apakšā, bet nu regulāri atbildēt spēja arī latvieši. Trīs minūtes līdz spēles laika beigām Egle sadeldēja deficītu līdz minimumam (12:13).

Vācijas izlase uzreiz atbildēja ar sekmīgu metienu no distances, bet nespēja laicīgi nostāties aizsardzībā, lai izbēgtu no latviešu ātrajiem caurgājieniem. Pusotru minūti līdz spēles laika beigām Censonis trāpīja tālmetienu, pirmo reizi izvirzot Latvijas izlasi vadībā (18:17). Vācieši uzreiz veica vadības maiņu ar precīziem soda metieniem, bet atkal lielisks no tālās distances bija Censonis. Vācieši spēja groza apakšā realizēt metienu, bet latvieši neizmantoja savu iespēju izcīnīt uzvaru. Vācijas basketbolisti pie rezultāta 20:20 noslēdza spēli ar triecienu grozā no augšas, kļūstot par Eiropas kausa ieguvējiem un atstājot Latvijas izlasi otrajā vietā - 20:21.

Vēlamies sveikt U17 zēnus ar panākumiem turnīrā, šis ir tikai sākums! Paldies komandai, paldies visiem, kas pielikuši mazo pirkstiņu, lai Latvija spētu startēt arī jauniešu vecuma grupās FIBA3x3 turnīros! Kā komanda pati izteicās: "Šis ir tikai sākums!" 

Informācijas avots par rezultātiem: sportacentrs.com