×

Ghetto Football

Ielu futbola sacensības „Ghetto Football”

2019. gada sezonas nolikums

Organizatori un vadība

1. Sacensības „Ghetto Football” rīko biedrība „Smart Kick”

Mērķi

2. Radīt jauniešiem iespēju sportiski pavadīt brīvo laiku posmā no 2019. gada 15. maija līdz 28. augustam.

3. Ievērojot godīgas cīņas un savstarpējas cieņas principus, noteikt uzvarētāju katrā spēlē, katrā turnīrā un sacensībās kopumā. Godīgas cīņas un savstarpējas cieņas principi balstās uz UEFA Fair Play Nolikumu .

4. Ar ielu futbola spēļu palīdzību un citiem atraktīviem pasākumiem veicināt aktīvu, veselīgu dzīvesveidu, no alkohola un tabakas brīvu izklaidi.

Dalībnieki

5. Jebkurš Latvijas vai citas valsts pilsonis, kurš atbalsta „Ghetto Football” spēles principus, ir adekvāts cilvēks, aktīvs pasākumu dalībnieks un ievēro šī Nolikuma prasības.

Spēļu laukums

6. Spēles notiek 15x10m laukumos ar apmalēm. Bumba - 4. izmērs (telpu futbola bumba); Vārtu izmērs ir 150x120cm.

Spēļu vieta un laiks

7. 2019. gada „Ghetto Football” turnīri notiks Rīgā (Grīziņkalnā), Rēzeknē, Daugavpilī, Smiltenē, Ventspilī,Tukumā, kā arī Ghetto Panna Preiļos, Ogrē, Talsos.

8. Spēles laiks apakšgrupu izspēlēs ir sešas minūtes bez laika apturēšanas (neefektīvais laiks). Atsevišķos turnīros vai izslēgšanas spēlēs organizatori var noteikt citu spēles laiku. Organizatoriem ir tiesības pirms katra atsevišķā turnīra sākuma noteikt citu spēles laiku.

Spēles pamatnoteikumi

9. Spēles notiek, ievērojot FIFA spēles noteikumu pamatprincipus.

10. Aizliegts spēlēt atvērtos apavos vai futbola apavos ar radzēm (bučos).

11. Par nopietniem noteikumu pārkāpumiem tiek nozīmēts izgājiens 1:1. Pārējo pārkāpumu gadījumos bumba tiek atdota pretinieku komandai soda sitiena izspēlei.

12. Spēlētājiem nedrīkst būt klāt priekšmeti, ieskaitot juvelierizstrādājumus, kuri var savainot sevi vai citus spēlētājus. Drošības nosacījumi attiecas arī uz spēlētāju ekipējumu.

13. Spēle notiek bez vārtsarga, bet jebkurš no spēlētājiem var aizsargāt vārtus. Pie vārtiem atrodas "vārtu zona" kurā spēlētājs drīkst atsist bumbu, bet nedrīkst tajā ilgstoši atrasties.  Aizliegts spēlēt ar rokām. Katrai komandai spēles laikā laukumā ir trīs laukuma spēlētāji.

14. Ja bumba no kāda spēlētāja ir atstājusi laukumu, pretiniekiem tā jāievada spēlē no vietas laukumā maksimāli tuvu vietai, kurā tā šķērsojusi apmali. Visās strīdīgajās situācijās bumba tiek izspēlēta laukuma malā pie centra līnijas, piedaloties pa vienam spēlētājam no katras komandas.

15. Pēc vārtu zaudējuma no spēles vai1:1 izgājiena bumba tiek ievadīta spēlē no saviem vārtiem. Vispirms jāizdara piespēle no vārtu zonas un tikai pēc tam komandas biedrs drīkst izdarīt sitienu pa vārtiem.

16. Laukums ir sadalīts divās daļās ar centra līniju un vārtus atļauts gūt tikai no pretinieka laukuma puses.

17. Ja spēlētāju ar bumbu provocē vai spiež pie laukuma apmales pretējās komandas spēlētājs, tad tiek fiksēts pārkāpums un bumba paliek pie spēlētāja, pret kuru pārkāpa noteikumu.

18. Izspēlejot bumbu pēc pārkāpuma, jeb, tā saucamo, autu, pretējās komandas spēlētājām jāatrodas vismaz 3 metru attālumā no bumbas.

Izspēles kārtība

19. Komandas katrā turnīrā tiek ielozētas apakšgrupās, kuru ietvaros notiek viena apļa turnīrs. Ņemot vērā komandu skaitu katrā turnīrā, organizatori nosaka izslēgšanas spēļu kārtību.

19.1. Pie maksimālā komandu skaita (80) tiek veidotas 16 apakšgrupas pa 5 komandām katrā;

19.2. No katras apakšgrupas “A PLAY-OFF” kārtā tiek divas apkašgrupas labākās komandas, kuras turpina cīņu par turnīra galvenajām balvām, bet  3. un 4. vietas ieguvēji apakšgrupās spēlē “B PLAY-OFF” kārtā, kur cīņa notiek par cerību kausu. Šī apakšgrupas izspēļu sistēma ir attiecināma uz konkrētiem “Ghetto Football” sezonas turnīriem, kurus nosaka Organizatori, laicīgi informējot turnīra dalībniekus.

19.3. Komandas cīnās par ranga punktiem un iespēju 28. augustā Superfināla ietvaros cīnīties par galveno sezonas balvu - braucienu uz "El Classico" spēli starp Real Madrid un FC Barcelona komandām, Spānijā.

19.4 Apakšgrupu spēlēs par uzvaru tiek piešķirti trīs punkti, par neizšķirtu – viens punkts, par zaudējumu nulle punktu. Par neierašanos uz spēli – nulle punktu un tehniskais zaudējums (0:5).

20. Ja apakšgrupā divām vai vairākām komandām ir vienāds punktu skaits, augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka:

20.1. savstarpējo spēļu rezultātiem;

20.2. pēc labākās vārtu starpības savstarpējās spēlēs;

20.3. pēc lielākā gūto vārtu skaita savstarpējās spēlēs;

20.4. pēc labākās vārtu starpības visās spēlēs;

20.5. Pēc lielākā gūto vārtu skaita visās spēlēs;

21. Ja visi šie rādītāji ir identiski, augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka trīs 1:1 izgājienu sērijā.

22. Ja komandai ir viens vai vairāki tehniskie zaudējumi, tā automātiski ieņem maksimāli zemāko vietu, un tās rezultāti netiek ņemti vērā pārējo komandu vietu noteikšanā.

23. Katras vecuma grupas attiecīgā turnīra izspēles sistēma tiek noteikta atbilstoši pieteikto komandu skaitam. Katrai komandai ir garantēta iespēja aizvadīt vismaz četras spēles. Pretinieku ierašanos organizatori negarantē.

Spēlētāju vecumu grupas

24. Spēlētāju vecumu grupas:

24.1. Junioru jeb U11 grupa (2008. gadā dzimušie un jaunāki)

24.2. Junioru jeb U12 grupa (2007. gadā dzimušie un jaunāki)

24.3. Junioru jeb U13 grupa (2006. gadā dzimušie un jaunāki)

24.4. Junioru jeb U14 grupa (2005. gadā dzimušie un jaunāki)

24.5. Jauniešu jeb U16 grupa (2003. gadā dzimušie un jaunāki)

24.6. Vecākā jeb 17+ grupa (bez vecuma ierobežojuma)

Dalības maksa

25. “Ghetto Football” posmos Vecākās grupas komandas dalības maksa (neatkarīgi no spēlētāju skaita) ir 15 EUR. Jauniešu grupas komandu dalības maksa (neatkarīgi no spēlētāju skaita) ir 10 EUR.

26. Lai piedalītos turnīros ir nepieciešams vienreiz noformēt Ghetto Games licenci, kuras cena ir 3 EUR. Licence ir derīga visiem 2019. gada turnīriem, visiem sporta veidiem un iekļauj sevī vairākas atlaides mūsu sadarbības partneru tirdzniecības vietās.

Komandu pieteikšana

27. Komandas pieteikšana notiek, kad kāds no komandas spēlētājiem aizpilda reģistratūrā pieejamo “Komandas pieteikuma anketa turnīram” veidlapu. Tajā nepieciešams norādīt komandas nosaukumu, menedžera vārdu un uzvārdu, kontakttālruni un epastu, kā arī vismaz trīs spēlētāju vārdus un uzvārdus, un to kontaktus. Uz šīs veidlapas pamata tiek veikta komandas reģistrācija, samaksājot par komandas dalību turnīrā. Pēc dalības apmaksas notiek komandas iekļaušana turnīra tabulās.

Sezonas rangs

28. Sezonas laikā katrai vecuma grupai tiek noteikts savas vecuma kategorijas “Ghetto Football” rangs. Uz tā pamata labākās komandas saņems iespēju piedalīties sezonas Superfinālā, kā arī organizatoru īpaši noteiktos turnīros.

29. Komandas rangs tiek veidots, balstoties uz reģistrāciju pēc tās nosaukumiem. Lai izvairītos no pārpratumiem, komandas reģistrācija tiek veikta, norādot nosaukumu un tās menedžera (komandas pārstāvja) vārdu, uzvārdu. Menedžerim nav obligāti jābūt arī spēlētājam.

30. Sezonas laikā līdz 1. augustam komandai ir tiesības vienu reizi labot vai mainīt tās nosaukumu.

31. Katras komandas sastāvā sezonas laikā iespējams pieteikt neierobežotu skaitu spēlētāju.

32. Labāko komandu sastāvus (četrus spēlētājus) uz finālturnīru nosaka attiecīgās vienības menedžeris. Katram spēlētājam sezonas laikā jāaizvada vismaz trīs „Ghetto Football” turnīri šīs komandas sastāvā.

33. Sezonas rangā punktus saņem visas komandas, kas piedalījušās attiecīgajā turnīrā.

34. Punktu skaitīšanas sistēma:

A play-off

1. vieta – 30 punkti;

2. vieta – 25 punkti;

3. vieta – 20 punkti;

4. vieta – 18 punkti;

5. – 8. vieta – 16 punkti;

9. – 16. vieta – 14 punkti;

17. – 32. vieta – 12 punkti;

B play-off

33. vieta – 12 punkti;

34. vieta - 11 punkti;

35. vieta - 10 punkti;

36. vieta - 9 punkti;

1/4 fināls - 8 punkti;

1/8 fināls - 6 punkti;

1/16 fināls - 4 punkti;

65. vieta un zemāk – 2 punkti.

35. Sezonas ranga aprēķināšanā tiek ņemti vērā komandas visi uzrādītie rezultāti.

Pārkāpumu sodīšana

36. Organizatori patur tiesības par pārkāpumiem, kuri ir pretrunā sacensību nolikumam vai arī traucē izmantot tiesības uz sportisku atpūtu citiem turnīra dalībniekiem, anulēt spēlētāju licenci un liegt pieeju sacensību norises vietām.

Informācija

37. Sacensību oficiālā informācija atrodama:

„Ghetto Games” mājaslapā ghetto.lv futbola sadaļā – http://ghetto.lv/football

„Ghetto Football”  kontā twitter – http://twitter.com/GhettoFootball

„Ghetto Football” kontā facebook – http://facebook.com/GhettoFootball

„Ghetto Football” kontā instagram – http://instagram.com/GhettoFootball